שף פוגל על בית השמחות, על אוכל, אהבה ואי אפשר בלי חתונה..


אחרי עשרות אירועים ואלפי מנות אוכל טעים מאוד שהגשנן בבית השמחות, מבית היוצר של השף חן פוגל, ביקשנו ממנו לספר לנו כיצד הוא מרגיש עם פעילות הקייטרינג, מה ההבדל בין בישול במסעדות לכמות קטנה של אורחים ובין בישול למאות אנשים בקייטרינג, מה הוא חושב על הלקוח התל אביבי ומה עולה לו בראש כשמדברים על אהבה וחתונה.

sg-762.jpg

באמצע תהליך יצירתי ושמח של צוות בית השמחות וצוות מחניודה, תפסנו את אסף גרניט, שף ואלוף לשמוע קצת על התחושות שלו בעבודה עם קייטרינג ואלפי אורחים, ולא מסעדות אינטימיות ואישיות, כפי שהוא רגיל.

אסף, אם כבר הפרענו לך, אז מה האתגר הכי גדול שלכם בקייטרינג של האירועים?

"זה אתגר אחר לחלוטין. המשמעות של הצלחה באירועים שונה לחלוטין מהצלחה במסעדה. להצליח באירוע מבחינתי, זה להגיש אוכל שטעים ומרגש גם פודיז צעירים, שמכירים אוכל טוב ובאים עם ציפיות גבוהות וגם לאורחים מבוגרים יותר, קלאסיים יותר בטעמם. לקיים את זה יחד, ולהצליח לרצות את כולם, זה האתגר הגדול וראינו שזה גם אפשרי.

ומה ההבדל המשמעותי בעיניך, בין הבישול והאירוח באירועים ובין הבישול במסעדות?

"הדבר העיקרי והחשוב ביותר הוא, שיש לנו הזדמנות חד פעמית להצליח ולרצות.
במסעדות שלנו, אנחנו כולים לתקן. אם מנה לא יצאה מצויינת - נחליף, אם שירות לא היה מעולה - נשתפר מייד, הירקות יכולים להיחתך מחדש אם הם נראים עייפים ויש לנו אפשרות להשתפר ולתקן בזמן אמת.
באירועים - יש הזדמנות אחת בלבד להצליח. ירקות שנחתכו מוקדם או מאוחר מידי - אבודים, טיימינג הוא סופר קריטי באירועים, מידת החום, הטריות, התיבול. כל דבר שלא נעשה בדיוק רב, יכול לפגום בהנאה ואין לנו כיצד לתקן.

מה אתם מתככנים לאירועי הקיץ הקרוב?

אנחנו מתכוונים להעמיק ולהרחיב את קונספט המטבח הפתוח, בדומה למסעדות. כמה שיותר מנות יוכנו בזמן אמת מול האורחים, ובשלב מוקדם ככל האפשר של ההכנה. השפים יוכלו לפלט נתחי בשר מול עיני האורחים, יקצצו את הירקות בלייב, או לשבור הר מלח ענק שמכסה דג לעיני החתן והכלה. כל מה שניתן לחשוף לעיני הלקוחות ולא פוגם באיכות או בטריות, נחשוף. בעולם בו כל סטורי באינסטגרם או פייסבוק נמחק אחרי 24 שעות, אנחנו נשתדל להאריך את החוויה כולה, משלב הבישול, ההכנה וההגשה מול האורחים. מבחינתנו, לראות שווה לשמוח ולשמוח שווה לזכור.
אתם מוזמנים גם לקרוא על הטרנדים הקולינריים שאסף עדכן לשנת 2018  

כיצד אתה מסכם את הפעילות בשנה האחרונה?

קשה. אבל קשה משמח אותי. יש המון עבודה, הרבה אתגרים שהם שונים מהאתגרים במסעדות בארץ ובאירופה.
זה תחום עם המון חבלי לידה וצריך לדעת לשחרר, כי כשזה מצליח, זה סופר פאן והתגמול מדהים. 400 איש שמהללים את האוכל באירוע זו עוצמה ואנרגיות לאירוע הבא.
מחכה לנו שנה נהדרת, עם תפריטים חדשים, יצירה חדשה, שפים חדשים שמצטרפים אלינו ועוד הרבה הפתעות. יחד איתכם, צוות בית השמחות, זה נעשה ממש בשמחה.


אתם ירושלמים אדוקים, שמאכילים גם ברחבי העולם, אבל תן לנו את חוות דעתך על הלקוח התל אביבי?

אנחנו מאכילים לקוחות תל אביבייים כבר הרבה זמן, גם בירושלים וגם בלונדון ופריז. אני חושב שהלקוח התל אביבי הוא מלומד, במובן העמוק של המילה ולא הדידיקטי. הוא יודע מה הוא רוצה, הדרישות שלו גבוהות והוא מזהה זיופים ברגע וקשה לרגש או להרשים אותו. אבל..ברגע שהוא התאהב - הוא נאמן  ומתמסר עד הסוף. הכי כייף מתמסרים מאהבה...

נו...ואם כבר העלת את נושא האהבה, אנחנו רוצים לשמוע ממך קצת אסוציאציות:

תודה אסף,
נתראה בשמחות!