אסף גרניט על בית השמחות, על אוכל, אהבה ואי אפשר בלי חתונה..


אחרי עשרות אירועים ואלפי מנות אוכל טעים מאוד שהגשנן בבית השמחות, מבית היוצר של השפים אסף גרניט ואורי נבון (מבית מחניודה ושות'), ביקשנו מאסף לספר לנו כיצד הוא מרגיש עם פעילות הקייטרינג, מה ההבדל בין בישול במסעדות לכמות קטנה של אורחים ובין בישול למאות אנשים בקייטרינג, מה הוא חושב על הלקוח התל אביבי ומה עולה לו בראש כשמדברים על אהבה וחתונה.

sp_grnyt_vvry_nbvn_lbyt_hshmkhvt_2.jpg

באמצע תהליך יצירתי ושמח של צוות בית השמחות וצוות מחניודה, תפסנו את אסף גרניט, שף ואלוף לשמוע קצת על התחושות שלו בעבודה עם קייטרינג ואלפי אורחים, ולא מסעדות אינטימיות ואישיות, כפי שהוא רגיל.

אסף, אם כבר הפרענו לך, אז מה האתגר הכי גדול שלכם בקייטרינג של האירועים?

"זה אתגר אחר לחלוטין. המשמעות של הצלחה באירועים שונה לחלוטין מהצלחה במסעדה. להצליח באירוע מבחינתי, זה להגיש אוכל שטעים ומרגש גם פודיז צעירים, שמכירים אוכל טוב ובאים עם ציפיות גבוהות וגם לאורחים מבוגרים יותר, קלאסיים יותר בטעמם. לקיים את זה יחד, ולהצליח לרצות את כולם, זה האתגר הגדול וראינו שזה גם אפשרי.

ומה ההבדל המשמעותי בעיניך, בין הבישול והאירוח באירועים ובין הבישול במסעדות?

"הדבר העיקרי והחשוב ביותר הוא, שיש לנו הזדמנות חד פעמית להצליח ולרצות.
במסעדות שלנו, אנחנו כולים לתקן. אם מנה לא יצאה מצויינת - נחליף, אם שירות לא היה מעולה - נשתפר מייד, הירקות יכולים להיחתך מחדש אם הם נראים עייפים ויש לנו אפשרות להשתפר ולתקן בזמן אמת.
באירועים - יש הזדמנות אחת בלבד להצליח. ירקות שנחתכו מוקדם או מאוחר מידי - אבודים, טיימינג הוא סופר קריטי באירועים, מידת החום, הטריות, התיבול. כל דבר שלא נעשה בדיוק רב, יכול לפגום בהנאה ואין לנו כיצד לתקן.

מה אתם מתככנים לאירועי הקיץ הקרוב?

אנחנו מתכוונים להעמיק ולהרחיב את קונספט המטבח הפתוח, בדומה למסעדות. כמה שיותר מנות יוכנו בזמן אמת מול האורחים, ובשלב מוקדם ככל האפשר של ההכנה. השפים יוכלו לפלט נתחי בשר מול עיני האורחים, יקצצו את הירקות בלייב, או לשבור הר מלח ענק שמכסה דג לעיני החתן והכלה. כל מה שניתן לחשוף לעיני הלקוחות ולא פוגם באיכות או בטריות, נחשוף. בעולם בו כל סטורי באינסטגרם או פייסבוק נמחק אחרי 24 שעות, אנחנו נשתדל להאריך את החוויה כולה, משלב הבישול, ההכנה וההגשה מול האורחים. מבחינתנו, לראות שווה לשמוח ולשמוח שווה לזכור.
אתם מוזמנים גם לקרוא על הטרנדים הקולינריים שאסף עדכן לשנת 2018  

כיצד אתה מסכם את הפעילות בשנה האחרונה?

קשה. אבל קשה משמח אותי. יש המון עבודה, הרבה אתגרים שהם שונים מהאתגרים במסעדות בארץ ובאירופה.
זה תחום עם המון חבלי לידה וצריך לדעת לשחרר, כי כשזה מצליח, זה סופר פאן והתגמול מדהים. 400 איש שמהללים את האוכל באירוע זו עוצמה ואנרגיות לאירוע הבא.
מחכה לנו שנה נהדרת, עם תפריטים חדשים, יצירה חדשה, שפים חדשים שמצטרפים אלינו ועוד הרבה הפתעות. יחד איתכם, צוות בית השמחות, זה נעשה ממש בשמחה.


אתם ירושלמים אדוקים, שמאכילים גם ברחבי העולם, אבל תן לנו את חוות דעתך על הלקוח התל אביבי?

אנחנו מאכילים לקוחות תל אביבייים כבר הרבה זמן, גם בירושלים וגם בלונדון ופריז. אני חושב שהלקוח התל אביבי הוא מלומד, במובן העמוק של המילה ולא הדידיקטי. הוא יודע מה הוא רוצה, הדרישות שלו גבוהות והוא מזהה זיופים ברגע וקשה לרגש או להרשים אותו. אבל..ברגע שהוא התאהב - הוא נאמן  ומתמסר עד הסוף. הכי כייף מתמסרים מאהבה...

נו...ואם כבר העלת את נושא האהבה, אנחנו רוצים לשמוע ממך קצת אסוציאציות:

תודה אסף,
נתראה בשמחות!

 

עומרי דוש
מלבד השמחות: מבעלי המוסד התל אביבי "התחתית" ברחוב לינקולן. שותף בחברת יעוץ וליווי לתחום המסעדנות "אריה ועומרי יועצים", שותף במאפיית הבוטיק "לחמנינה", שותף בספא התל אביבי הותיק "וילה ספא".

נדב שצר
מלבד השמחות: מייסד ובעלים רשת הברים "אוטו", שותף במועדון ה- "lost panda", שותף במסעדת "יאסו" היוונית לחוף תל אביב. אחד מאנשי הלילה המוערכים ביותר בעיר (מבעלי הגלינה,גוסיפ, לנדן- כנראה מקומות שיצרו הכי הרבה חתונות בעשור האחרון).

 עומר לייכטר
מלבד השמחות: אדריכל ומעצב מתמחה במסעדות, בתי מלון ואולמות אירועים. שותף במקומות שונים בעיר שאותם גם עיצב וביניהם בית השמחות

ליאור קורן
מלבד השמחות: בעלת חברת הפקות ותיקה ומוערכת

רוני קדר
מלבד השמחות: מנכלית ובעלים מאפיית הבוטיק המוערכת "לחמנינה" .
אז למה אולם ארועים: בעבר היה לי קייטרינג בוטיק שמאוד אהבתי והייתי צריכה להפסיק בגלל ההתפתחות של לחמנינה. יש משהו בהתכנסות של כל האנרגיה, ההכנות והתדריכים לזמן הקצר הזה שתמיד הרגשתי צורך לפצח. בית השמחות נותן לי אפשרות להמשיך.

אסף מזרחי
מלבד השמחות: האיש מאחורי המקומות הסוערים בחיי הלילה של תל אביב בעשר השנים האחרונות (לנדן, גלינה), מבעלי רשת הברים אוטו, שותף במיזם אוטופסט, מבעלי המועדון לוסט פנדה, שותף במסעדת יאסו.

עדי שפרעם
מלבד השמחות: יזמות בדם: נדלן, סטארטאפ, מסעדות. המון תחומי עניין שאני אוהב להשקיע בהם.

גל רווה
מלבד השמחות: מייסד ובעלים של המוסד התל אביבי "קפה זוריק", שותף בבר היין "אל ואסינו", שותף בבר היין "שאטו שועל", שותף בספא התל אביבי הותיק "וילה ספא".

יונתן גרינברג
מלבד השמחות: מנכל ואחד מבעלי בתי הקפה "the streets", שותף בבר "denim".
אז למה אולם אירועים: אני אוהב את העיר, האורבניות, השילובים הבלתי אפשריים של בניה, פארקים, נכסי תרבות ועסקים יחד. ואז יש את הניכור האורבני. זה שכל כך הרבה להקות רוק אהובות עשו ממנו קריירה. הניכור הזה שמניע אותך לעשות דברים כדי להשתחרר ממנו. מבנה אורבני מנוכר ותעשייתי שהיה בעברו מלתשת יהלומים לפני קום המדינה ונקרא בית השמחות? מי לא רוצה להיות חלק מדבר כזה. מרגש ורומנטי בעיני. אין הרבה יותר מזה.

אריה אודלר
מלבד השמחות: שותף ומנכ"ל בחברת הייעוץ לתחום ההסעדה והאירוח "אריה ועומרי יועצים". שותף במיזמי נדלן. שותף בקבוצת לחמנינה.